Gayrimenkul Danışmanlığı Nedir?

Gayrimenkul danışmanı; gayrimenkul alım, satım, kiralama işlemlerinde sorumlu kişidir.

Gayrimenkul danışmanı, gayrimenkul ile ilgili her türlü konuda müşterilerini bilgilendirir ve en doğru şekilde yönlendirir.

Gayrimenkul danışmanı; avukat, doktor, psikolog, … vb gibi ihtiyaç duyulan ve süreç doğrultusunda birlikte hareket edilmesi gereken kişilerdir.

Gayrimenkul danışmanı, mülkünüzü satarken aramanız gereken ilk kişidir.

Gayrimenkul danışmanı, bir mülk alacakken danışacağınız ilk kişidir.

Gayrimenkul danışmanı, gayrimenkul ile ilgili her türlü yatırımlarınızda birlikte hareket edeceğiniz ilk kişidir. Yatırımı yapılacak ve yatırımı yapılmış gayrimenkul(ler) için gerekli bütün incelemeleri yapan kişidir gayrimenkul danışmanı. Danışmanlık hizmeti, sahip olunan gayrimenkulün veya satın alınması düşünülen gayrimenkulün gerçek değerinin belirlenmesi için başvurulan bir hizmettir.

Gayrimenkul danışmanı, gayrimenkul için detaylı bir inceleme gerçekleştirir. Bu inceleme kapsamında gayrimenkulün yapı özellikleri, konumu ve fiziki özellikleri ile emsallerine göre durumu karşılaştırılır. Bu özellikler ve karşılaştırma sonrasında gayrimenkulün hali hazırda sahip olduğu değer ve gelecekte sağlayacağı getiriler hesaplanır. Bu hesaplamalar sonrasında danışman tarafından nitelikli ve geçerliliğe sahip bir rapor sunulur.

Gayrimenkul danışmanın verdiği hizmetler gayrimenkul danışmalığını oluşturur.

www.remaxahenk.com

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir